Archiwum Państwowe w Szczecinie

Witamy na stronie Archiwum Państwowego w Szczecinie

Zapraszamy do zapoznania się z naszą instytucją i zbiorami

czytaj więcej

Archiwum Państwowe w Szczecinie

Promocja książki „Obywatelski Komitet Porozumiewawczy „Solidarność” Regionu Pomorze Zachodnie. Powstanie i działalność od marca do czerwca 1989 roku”.

23 maja o godz. 14.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie odbędzie się promocja książki opublikowanej przez Archiwum Państwowe w Szczecinie „Obywatelski Komitet Porozumiewawczy „Solidarność” Regionu Pomorze Zachodnie. Powstanie i działalność od marca do czerwca 1989 roku” pod red. Małgorzaty Machałek, Jana Macholaka i Włodzimierza Puzyny. Publikacja jest efektem dwóch konferencji z udziałem organizatorów i działaczy OKP „Solidarność” Pomorza Zachodniego zorganizowanych w 2008 i 2009 roku kolejno w Archiwum Państwowym oraz w Wyższej Szkole Administracji Publicznej i stanowi zapis relacji oraz wspomnień uczestników demokratycznych przemian w regionie zachodniopomorskim 1989 roku. Druk książki finansowany jest przez Urząd Miasta Szczecin oraz Euroregion Pomerania.

Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Szczecinie oferty edukacyjnej dla nauczycieli i uczniów oraz wystawa pt. „1989. Narodziny wolności. Wybory czerwcowe 1989 roku w Szczecinie” przygotowana przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest tutaj.

 

Data publikacji 22 maja 2014